Září 2008

Kůň Převalského - málem vyhynulý kůň

28. září 2008 v 11:21 | Adéla |  koně

Kůň Převalského - málem vyhynulý kůň

Další názvy plemene: kůň Przewalskeho, Kertag
Kůň Převalského je robustní, 125-145 cm vysoký, s nápadně velkou hlavou. V letní srsti je tmavě plavý až červenohnědý, v zimě mnohem světlejší. o hřbetě se mu táhne černý "úhoří pruh". Nohy, krátká stojatá hříva a ocas jsou tmavé až černé, zebrování na nohách není pravidlem. Dlouhé žíně jsou jen po stranách ocasu, ne dokola jako u domácích koní. Zimní srst je nápadně dlouhá a hustá, na nohách prodloužená v malý rous, na lících u hřebců licousy. Pouštní typy kertaga byly drobné, zvířata z chladných hor byla vyšší, silnější a měla i odlišnou barvu. Kertagové žijí v rodinných skupinách, tabunech, ovládaných jedním dospělým hřebcem. Hřebec stádo chrání, vůdčí roly má nejstarší klisna. Tabuny se pak volně sdružují do větších stád. Koně mají své domovské území, které značkují trusem a močí. Kůň Převalského byl vyhuben, nepatrné zbytky žijí skrytě. O záchranu druhu se postaraly zoologické zahrady a ochranáři, kteří nyní usilují o vysazení kertaga zpět do přírody v Mongolsku. V červenci a srpnu spustily Tatranky projekt navrácení v přírodě vyhynulých druhů zpátky do volné přírody. Mezi vybranými zvířaty byla i klisna koně Przewalského Irenka ze ZOO Praha.
A takhle se tu náš rod pase už hóóódně dlouho.

Kůň Převalského

28. září 2008 v 11:13 | Adéla

Kůň Převalského

Jiná zvířata

(Equus przewalskii)Třída: savci, Řád: lichokopytníci, Čeleď: koňovitíZeměpisné rozšíření: Afrika dříve Střední Asie, dnes už v přírodě nežijeBiotop: moře stepi a polopouštěPotrava: části rostlin stepní rostliny, hlavně trávyRozměry: délka těla 2-2,2 m, výška v kohoutku 1,25-1,45 m, hmotnost 250-320 kgRozmnožování: Klisna po 11 měsících březosti rodí jedno mládě, které saje 6-7 měsícůZajímavosti: Je jediným dnes žijícím druhem divokého koně, ve volné přírodě byl vyhuben v 60. letech 20. století. Pražská zoo vede od roku 1959 celosvětovou plemennou knihu. Je zařazen na listinu ohrožených druhů zvířat IUCN.Umístění: V zoo chováme v nejvyšším bodě areálu expoziční stádo, tvořené klisnami a dorůstajícím hřebečkem Lomaxem. Další koně jsou v aklimatizační stanici v Dolním Dobřejově.

info o tygrech

28. září 2008 v 10:56 | Adéla |  kočkovité šelmi

info o tygrech

Tygra od lva poznáme celkem snadno. Lev je jednobarevný a tygr má srst pruhovanou. Kostra tygra a lva se od sebe skoro neliší. Jen zkušený odborník by kostry rozeznal. Zbarvením, ale i způsobem života a životním prostředím se od sebe tyto dvě kočkovité šelmy liší. Tygr je na svou mohutnost štíhlý. Tygří tělo je přizpůsobeno k životu v lesích a pralesích. Pralesní zvířata se musí prodírat křovinami a mezi stromy, a proto hlavně u šelem, které se plíží za kořistí, je takový tvar těla nutný. Tygr je lesní a pralesní šelmou. K životu v pralese je přizpůsoben stavbou těla a zbarvením. Jeho srst je světle a tmavě pruhovaná a hodí se k lesnímu prostředí. Zoologové se shodují na tom, že běží-li tygr lesem je i na malou vzdálenost "šedivý". Tedy zbarvení, které se nám zdá křiklavé, je v tygrově přirozeném prostředí úplně nenápadné. Tygr nežije v tropických krajinách, ale v krajinách spíše studenějších. Tygr se vyskytuje v celé Indii, v Koreji, v Mandžusku, v Mongolsku, v Číně a na Sibiři. V Zakaspicku se rozšířil až k východnímu Kavkazu. Ve Střední Asii a v Indii vystupuje v létě vysoko do hor a pravidelně se dostane až do výšky 3000 m n. m. Zimu a mrazy přes -30 stupňů Celsia lehce snášejí středoasijští tygři, mandžuští a čínští. Ve skalních dutinách nebo pod vývraty stromů si na jaře samice vystele teplý brloh chlupy. Tygřice je březí sto pět a sto devět dnů. Mláďat se průměrně rodí dvě až čtyři, ale může se se jich narodit i šest. Dvacet dní jsou ještě slepá, ale jemňoučký, pruhovaný kožíšek už mají. Jsou-li mladí tygři podobně jako lvi a ostatní šelmy vychováváni od mládí, zkrotnou a i v dospělosti svému ošetřovateli neublíží. Ale ani tomu nejkrotšímu tygru nemůže nikdo důvěřovat, protože tygři můžou při svých hrách člověka velmi vážně zranit. Dospělejší tygří mládě může při hře skočit na svého chovatele a vážně ho poškrábat svými velkými drápy. Tygrům se však daří dobře i v zoologických zahradách a v cirkusech. Tygr se v zajetí dožívá až dvaceti let. Také se podobně jako lev v zoologických zahradách dobře rozmnožuje. V zoo se též podařilo zkřížit tygra se lvem. Tygr je civilizací ohrožen mnohem více než lev. Teprve nedávno se započalo s ochranou této opravdu velice krásné kočkovité šelmy a doufejme, že se podaří zabránit jejímu úplnému vymizení. V oblastech kde žije, je tygr chráněn. Tygr v přírodě mnoho znamená, a to pochopili zejména zemědělci, protože zabraňuje nadměrnému rozmnožování škodlivých kopytníků. V oblasti kde tygry vystříleli se nebezpečně rozšířila divoká prasata, která způsobila obrovské škody na plantážích.
Charakteristika:Největší kočkovitá šelma, jediná s pruhovaným kožichem. Indickými domorodci označován jako posel bohů chránící stromy.Miluje vodu a dokáže uplavat přes 10km.Existují i bílí tygři (není to jiný druh, ale barevná varianta).Je predátorem stojícím na vrcholu ekologické pyramidy - reguluje populaci masožravých i býložravých savců.
Velikost:délka těla: 140 - 280 cmocas: 60 - 95 cmvelký rozdíl mezi jednotlivými poddruhy např. tygr sibiřský má rekordní velikost až 280 cm a váží 384 kg

Hmotnost:samice 100 - 160 kg,samec: 180 - 250 kg,

Průměrný věk:16-20 (maximálně 26let)

POTRAVA

Výhradně masožravec

LOVÝ: BUVOLA INDICKÉHO, GAURA, JELENA SAMBARA,JELENA BARASINGU, PRASE DIVOKÉ A ZAKRSLÉ, MĚDVĚDA A TROUFNE SI OBČAS I NA SLONA


zirafy info+foto

28. září 2008 v 10:48 | Adéla |  zvířata

zirafy info+foto
Základní informace Řád: sudokopytníci Čeleď: žirafovití Celková výška: 400 - 580 cm Váha: samci moho vážit až 2000 kg Délka březosti: 14 - 15 měsíců Počet mláďat: 1, výjmečně 2 Zajímavost: Žirafy jsou nejvyšším savcem na zemi
Živí se převážně rostlinou stravou.Jedí listy ze stromů, nejčastěji z akacií.Vdobě sucha vydrží nepít několik dní.Jinak pije asi 3 litry za den.
Poddruhy žiraf Zatím bylo objeveno 10 poddruhů žiraf (Giraffa camelopardalis).
Jsou to: -žirafa síťovaná -žirafa súdánská -žirafa mramorovaná -žirafa núbijská -žirafa západoafrická -žirafa zambijská -žirafa angolská -žirafa kapská -žirafa Rotschildova -žirafa masajská

Tygr bílí foto

28. září 2008 v 10:46 | Adéla |  kočkovité šelmi

Tygr bílí foto


Zebry foto

28. září 2008 v 10:42 | Adéla |  zvířata

Zebry fotozebry informace (Grévyho)

28. září 2008 v 10:40 | Adéla |  zvířata

zebry informace (Grévyho)

Zebra Grévyho (Equus grevyi) obývá severovýchodní Afriku a je ze všech zeber největší a bohužel také nejvzácnější. Zebra Grévyho je typická také svým výrazným hýkavým hlasem podobným oslímu. Na rozdíl od jiných druhů zeber si hřebci nehájí harém klisen, ale území bohaté na vodu a chudé na lvy, kam cizí hřebce nepouští. Klisny si tak vybírají hřebce podle kvality jeho území.

♥SANDY♥

27. září 2008 v 19:12 | Adéla |  galerie

Nadhera žejo

S koníkem na Bowlingu

27. září 2008 v 19:09 | Adéla |  hry

S koníkem na Bowlingu

Tady můžeš hrát i za jiné zvíře ale furt je tam koník! =3 užij si to!http://www.hryprodivky.cz/hra-1087-pilar-bowling.html

Moře + koně

27. září 2008 v 19:07 | Adéla |  hry

Moře + koně

Tuhle hru určo znáte!!Je to z příběhu život žraloka a hrajete dostihy s mořškým koníčkem kterého si vyberete,má to sice někdy mouchy ale doufám že vám to pude!!!
Ovládání = Běh = mezerník
Směr = šipky

Enjoyable Horse Race

27. září 2008 v 19:04 | Adéla |  hry
Enjoyable Horse Race
!Prosím,nekopírujte doprovodný text a obrázky do svých blogů a webů!
Popis:Vybereš si koně a prostředí a jedeš...hra pro 1 i více hráčů...
Obrazekhraj zde
Obrazek

Jednorožci-animace

27. září 2008 v 18:51 | Adéla |  animace

Jednorožci-animace


/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/18/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Obrázky jednorožců a Pegasů

27. září 2008 v 18:49 | Adéla |  galerie

Obrázky jednorožců a Pegasů

Perská kočka

27. září 2008 v 18:42 | Adéla |  kočky

Perská kočka

PLEMENO: Perská kočka je plemeno dlouhosrstých koček


PŮVOD: V původu tohoto plemene je mnoho nejasného. Podle všeho se na jejím vývinu přičinily pouštní a asijské stepní kočky, žijící v dávné době na teritorii blízké Asie. Předpokládáme, že jejich vlastí je Turecko. Historické "zřeďování" perské kočky se v Evropě začíná v 16.až 17.století, kdy byla dovezena do Itálie a následně i do Francie. Zvíře se dost rozšířilo a získalo velikou oblibu.

VELIKOST: Perská kočka je středních rozměrů, robustní.HMOTNOST: V rozmezí 3,5 až 7 kg.

SRST: Tělo je pokryté hedvábnou, lechtavou, měkkou a dlouhou srstí, což zvířeti dává zajímavý a přitažlivý vzhled. Okolo ramen a krku srst vytváří honosný "límec". Zbarvení je různé. Rozlišujeme řádově 90 různých druhů. Uznána je černá, bílá, modrá, červená, krémová, liliová. Jednobarevné kočky nesmějí mít skvrny nebo značky, tzn. že zbarvení celého těla musí být celistvě jednotné. Barva čenichu nosu, polštářků tlap a kníru podle pravidel odpovídá základnímu zbarvení.

HLAVA: Je velká a masivní, s kulatým vypouklým čelem. Čelisti má plné. Kníry jsou na pohled dlouhé. Brada je silná, čelisti široké, mocné,NOS: Nos je maličký a krátký, avšak široký a zlehka zvednutý.UŠI: Uši mají trojúhelníkový tvar, jsou krátké, na koncích zakulacené, široce a nízko posazené, nakloněné dopředu, s chomáčky dlouhých vlasů uvnitř mušlí.OČI: Oči mají všechny perské kočky velice přitažlivé. Ohromují svojí velikostí i tvarem. Jsou velké, silné, kulaté, široce posazené a výrazné. Barva je tmavě oranžová, modrá, měděná. Kočky předepsaného zbarvení mají vlastní barvu očí.TĚLO: Masivní, silné, svalnaté, úměrně stavěné. Krk je krátký, trochu silnější. Hrudník je široký a hluboký. Ramena, záda a bedra mají silná. Nohy jsou krátké, rovné, výkonné, s dostatečně velkými vlasovými tlapami. Prsty jsou silné a sevřené, mezi nimi jsou chomáčky dlouhých vlasů.

OCAS: Není dlouhý, je spuštěn k zemi, huňatý, s lehce zatočeným konečkem.CHARAKTER: Perská kočka se vyznačuje přítulným charakterem a plnou důvěrou k člověku. Je spokojená a klidná. Její oddanost k člověku je možné přirovnat i k oddanosti psa.OSTATNÍ POPIS: Perské kočky se značkami na hlavě, tlapách a ocasu jsou řazeny do samostatného plemene - tzv. "point". Perská kočka se v porovnání s jinými plemeny prokazuje nejvyšším stupněm zdomácnění. Ztratila dokonce i schopnost lovit myši, krysy a nemůže být mimo domov. Tyto zvláštnosti charakteru, spolu s nádherným zevnějškem, z ní činí "aristokratku" mezi kočkami. Perská kočka je rozšířena v mnoha zemích světa.

PÉČE: Perská kočka potřebuje každodenní důkladnou a pečlivou péči o srst.CHOVATELSKÉ ORGANIZACE, KTERÉ PLEMENO UZNÁVAJÍ: GCCF,FIFé,CFA,TICA
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/4/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

další obrázky šelem

27. září 2008 v 18:39 | Adéla |  kočkovité šelmi

další obrázky šelem


Obrázky koní

27. září 2008 v 18:37 | Adéla |  galerie

Obrázky koní


Animace kočkovitých šelem

27. září 2008 v 18:18 | Adéla |  animace

Animace kočkovitých šelem


Kočkovité šelmi2

27. září 2008 v 18:12 | Adéla |  kočkovité šelmi

Kočkovité šelmi

co je zdravé pro kočky

27. září 2008 v 18:08 | Adéla |  kočky

co je zdravé pro kočky

Pro kočky je zdravé, když jim dopřejete klidného spánku.Kočky by měly spát až 18 hodin denně.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

kočkovité šelmy

27. září 2008 v 18:03 | Adéla |  kočkovité šelmi

kočkovité šelmy

gepard
tygr
Z ostatních malých a středních koček je skvrnitá kočka Ocelot. Žije v krajinách od jižního Texasu až do Brazílie a Bolívie. Je větší než kočka divoká. Zbarvením se řadí mezi nejkrásnější kočkovité. Tmavými skvrnami na světlém podkladu se podobá ocelot levhartu. Pro pěkný vzhled a pro snadné ochočení je častým chovancem zoologických zahrad.
Způsobem života i výběrem potravy se shoduje s kočkou divokou. Přijdou mu vhod jak savci - od myší až po kolouchy - tak i ptáci, které dokáže přemoci.

Způsoby komunikace

hlasová: čichová: tělesná:

Výskyt

Afrika jižně od Sahary. Savany, stepi, lesostepi, křovinaté oblasti a polopouště
Pardál obláčkový
Žije v jižní Asii a v Indonésii. Jeho základní barva je popelavě šedá nebo žlutošedá. Velké tmavohnědé skvrny jsou černě lemovány.

Levhart etiopský

Výskyt

Afrika na jih od Sahary. Najdeme ho na travnaté a křovinaté savaně, v pralese, horských oblastech a v pouštích i polopouštích.

Způsoby komunikace

hlasová: čichová: tělesná:Levhart etiopský
Levhart etiopský
Pardál obláčkový měří asi metr a má poměrně dlouhý ocas. Jeho krátké nohy prozrazují, že jde o zvíře žijící na stromech. Chytá prý vše, čeho se může zmocnit, ale hlavní jeho kořistí jsou ptáci.
Tento pardál je jako vzácnost chován v pražské zoologické zahradě
Puma americká

Puma americká neboli KUGUÁR bývá v amerických cestopisech nazývána často stříbrným lvem. Je o něco menší než ostatní velké kočky a liší se od nich jednobarevným neskvrnitým kožichem. Je druhým představitelem velkých koček v Americe. Je však rozšířenější než jaguár. Vyskytuje se i daleko na severu v kanadských lesích, a kromě celé Severní Ameriky se s pumou můžeme setkat i v Jižní Americe, kde zasahuje až do Patagonie. Na tomto území žije celá řada zeměpisných ras, které se liší nejen velikostí, ale i zbarvením. Největší jsou pumy kanadské, které mají krásnou stříbrošedou barvu; jihoamerické pumy jsou rezavě hnědé.
Puma se živí podobně jako ostatní kočky. Na kořist číhá buďto na stromech nebo na skalách. Šplhá výborně o její mrštnosti svědčí případ, který se přihodil v Kanadě. Při odchytu zahnali mladou pumu na vysokou skálu obklopenou sítěmi. Jen strmá, osmnáct metrů vysoká stěna nebyla lovci obsazena. Puma toho využila a obrovským skokem se vrhla s této výšky na zem a utekla. Jasně to dokazuje, jak dokonalými skokany jsou kočkovité šelmy.
Zajímavé je zbarvení mladých pum. Jejich kožíšek je totiž poset velkými tmavými skvrnami. Od mládí chované pumy snadno zkrotnou a přilnou ke svému chovateli. Pěstují je ve všech větších zoologický zahradách. V zajetí se dobře rozmnožují